Leca-sora 8-20 mm| Siisti Piha
Leca-sora 8-20 mm
Leca-sora 8-20 mm

Leca-sora, kevytsora 4-20 mm suursäkki

139,00 €
Sisältää alv:n
LECA403
Siisti Piha

Leca-sora 4-20 mm, suursäkissä. 

Säkkikoko: 330 L (0,3 m3)
  • 1000 L (1 m3)
  • 660 L (0,66 m3)
  • 330 L (0,3 m3)

Tarkista arvioitu toimitusaika ja -kulut
clear

Säkkilaskuri

Laske helposti pihan materiaalitarve säkkilaskurilla!

Siisti Pihan säkkilaskuri auttaa sinua arvioimaan, kuinka monta suursäkillistä multaa, hiekkaa, kivituhkaa, kivimurskaa tai kuorikatetta tarvitset haluamallesi alueelle. Syöttämällä alueen mitat ja halutun kerrospaksuuden laskuri laskee tarvittavan määrän sekä säkeissä että kuutiometreinä.

Laskuri toimii kaikilla suursäkkituotteilla, paitsi mukula-, noppa- ja nupukivillä. Kokeile säkkilaskuria ja tilaa helposti oikea määrä materiaaleja pihaprojektiisi!

Lue säkkilaskurin käyttöohjeet

Säkkilaskuri

Laskuri toimii kaikilla suursäkkituotteilla, paitsi mukula-, noppa- ja nupukivillä

clear

Voit maksaa laskulla

Voit yksityishenkilönä tilata verkkokaupastamme tuotteita OP Laskulla. Jos asioit taloyhtiön tai yrityksen puolesta, voitte tehdä tilauksen joko sähköpostitse tai soittamalla asiakaspalveluun. 

OP Lasku tarjoaa jopa 45 päivää korotonta maksuaikaa ja mahdollisuuden maksaa ostokset erissä. Kyseisen laskuvaihtoehdon voi valita kassalla muiden maksutapojen tapaan.
Suuremmissa tilauksissa varaamme mahdollisuuden laskuttaa tuotteet ennen toimitusta.

Voit maksaa laskulla

Yksityishenkilöt voivat tilata tuotteita verkkokaupastamme laskulla OP Laskun kautta.

clear

Toimitusehdot

Toimitusalueemme kattavat lähes koko Suomen, ja toimitusajat vaihtelevat alueittain 1–8 arkipäivän välillä. Toimitusehdoistamme voit tarkistaa postinumeron perusteella oman alueesi ja hinnan. Katso toimitusehdot tästä.

Toimitusehdot

Katso toimitusajat ja -alueet sekä muut toimitusehdot.

Usein ostettu yhdessä

  • Leca-sora, kevytsora 4-20 mm suursäkki
  • +
  • Kekkilä perennamulta suursäkki
  • Yhteensä: 252,00 €
info Some of these items have different availability  Näytä tiedot

LECA-SORA

Leca-sora katto 4–20 mm on perinteiseen Leca-kattoratkaisuun (loivat tasakatot) tarkoitettu kevytsoralajike. Leca-sora katto 4–20 mm on suositeltavin tuote silloin kun kerrospaksuudet ovat yli 500 mm. Tällöin vältytään sisäisen konvektion aiheuttamalta lämmöneristyskyvyn heikkenemiseltä.

Leca-sora on kestävä ja palamaton lämmöneriste, jonka lämmöneristyskyky ei heikkene vuosikymmenien kuluessakaan. 

Tuotteen edut:

  • CE-merkitty eristemateriaali
  • Uudelleenkäytettävä
  • Saumaton eristekerros
  • Pitkäaikaiset käyttökokemukset
  • Alhainen hiilijalanjälki

Leca-sorakatto soveltuu yläpohjarakenteeksi lähes kaikkiin rakennustyyppeihin (mm. kerrostalot, rivitalot, julkiset rakennukset, liikerakennukset, teollisuusrakennukset, maatalousrakennukset, liikenteen rakennukset ja liikennöidyt tasot).

Leca-sora 4-20 mm, suursäkki

  • Siisti Piha suursäkki: 1000 l, 660 l ja 300 l
  • Valmistaja Weber

 

LECA403

Tilausviitteet